МК

Се продава стан од 51 м2 на ул „Мирослав Крлежа“, до Грчка амбасада *РЕЗЕРВИРАН*

1500€
1500€
/m 2

Опис

Се продава стан од 51м2 и гаража на Ул „Мирослав Крлежа“ веднаш до Грчка амбасада.

 

Станот е лоциран на Кп.Бр.11783 во КО.Центар 1, се  наоѓа на Кат 1 и е составен од : дневен престој со кујна и трпезариски простор, една спална соба, бања и балкон.

Површината на станот е дефинирана така што 46 м2 се станбен простор (СТ) и 5 м2 е балкон (ПП)

Заедно со станот се продава и подземно паркинг место во склоп на зградата.

 

Дополнителни карактеристики :

  • Под : паркет и плочки
  • Греење : парно инсталација и инсталирани клими
  • Зградата поседува лифт
  • Година на градба 2012
  • Поседува уредна документација (имотен лист) без никакви товари

 

Цена : 1500 евра/м2

 

За повеќе детали и закажување на посета можете да не контактирате на : 078/377-777 , 071/339-504;

Преку електронска пошта на : nedviznosti@katstar.mk, како и во нашите канцеларии во Скопја на ул „Њуделхиска“ бр.4/1 или во Гостивар на ул „Душко Поповиќ“ бр.2а

 

Код: 22356
Тип на оглас: Се Продава
Цена по квадрат: 1500 €
Град: Скопје
Површина: 51m2
Фаза: Изграден
Кат/Број на стан: Кат 1
Година на градба: 2012
Ориентација: Североисток

Контактирајте не

Slobodan Jovanoski
Агент

Во денешни услови на КОВИД-19 пандемијата убаво е да се има место каде што ќе може да се погледнат вакви недвижности без било каква изложеност на ризик.