МК

Се изнајмува стан во нова зграда на ул „Рузвелтова“ *две спални

400€
400€

Опис

Се изнајмува стан во Скопје, на ул„Рузвелтова“ (позади старо „Симпо“) во нова зграда која е пуштена во употреба во 2023 год.

 

Недвижниот имот поседува вкупна квадратура од 75 м2 од кои 63м2 станбен простор и 12 м2 тераси . Исто така поседува и подрумски простории како и паркинг простор.

 

Станот се наоѓа на кат 3 во зграда која поседува лифт и  има практичен распоред кој се состои од : голема дневна соба со кујна и трпезарија, две спални соби, бања и две тераси.

 

Станот потребно е да се доопреми, а од моментална опрема посеедува : комплетно опремена кујна со сите кујнски апарати кои се потребни, опремена бања, како и претсобје со голем вграден плакар.

 

Греењето/ладењето во станот е решено со инвертер клима и парно инсталации во сите соби.

 

Цена на изнајмување : 400 евра месечен надомест

 

За повеќе информации и закажување посета контакт телефон : 078/377-777

 

Код: А22366
Тип на оглас: Се изнајмува
Нова цена: 400 €
Град: Скопје
Површина: 75m2
Населено Место: Карпош
Фаза: Изграден
Број на соби: 3
Кат/Број на стан: 3
Година на градба: 2023

Контактирајте не

Slobodan Jovanoski
Агент