МК

Стан (дуплекс) во комплекс „Космос“

1300€
1300€
/m 2

Опис

Се продава стан (дуплекс) во комплексот „Космос“

 

Истиот е со вкупна површина од 87м2 и се состои од две нивоа.

  • Ниво 1 се состои од голема дневна со трпезарија, кујна и бања
  • Ниво 2 се состои од две спални соби и бања

 

Се наоѓа на 9ти и 10ти кат и има преубава југ-запад ориентација со поглед на Вардар.

 

Вселлив се очекува да биде во Јуни/Јули 2023 год.

 

Греењето на станот е решено со парно поставено на централна градска мрежа.

 

Со станот следува и внатрешно паркинг место.

 

Цена : 1300 еур/м2 (113 000 еур) + подземен паркинг 7250 еур

 

Код: 005
Тип на оглас: Се Продава
Цена по квадрат: 1300 €
Град: Скопје
Површина: 87m2
Населено Место: Аеродром
Фаза: Во градба
Број на соби: 3
Кат/Број на стан: 9
Година на градба: 2023
Ориентација: Југ-Запад

Контактирајте не

Slobodan Jovanoski
Агент