МК

Се продава убаво уреден и реновиран стан од 79 м2 во Карпош 4 *две спални

1450€
1450€
/m 2

Опис

Се продава комплетно реновиран и опремен стан од 79 м2  во Карпош 4.

 

Станот се наоѓа на ул „Вич“ на Кат 3 во зграда која не поседува лифт.

Има практичен распоред и се состои од : дневна соба, 2 спални соби, кујна, бања, остава и балкон.

 

Дополнителни карактеристики :

  • Поседува  подрум од 6 м2.
  • Греењето е со парно кое е централно поврзано.
  • Во околината на зградата постојат слободни паркинг места наменети за станарите.
  • Година на градба 1976, година на реновирање 2020 (струја, вода, ѕидови, под, инвентар)

 

Цена : 1450 евра/м2

 

Контакт телефон : 078/377-777 ; 071/339-504

Код: А22362
Тип на оглас: Се Продава
Цена по квадрат: 1450 €
Град: Скопје
Површина: 79m2
Населено Место: Карпош
Прибелешки/Товари: Нема
Фаза: Изграден
Број на соби: 3
Кат/Број на стан: Кат 3
Година на градба: 1976 (2020 реновиран)

Контактирајте не

Slobodan Jovanoski
Агент