МК

Се продава стан (83м2) во населба Ѓорче Петров

Опис

Се продава стан  во понова зграда во населба Ѓорче Петров на ул „Борис Сарафов„ во непосредна близина на основното училиште „Мирче Ацев“.

 

Станот е со површина од 83 м2 (Станбен дел СТ=78м2 и Балкони ПП=5м2) и 10 м2 подрумски простории.

 

Се наоѓа на Кат 2 во зграда која се состои од вкупно 8 станови.

Истиот е составен од : голема дневна соба со трпезарија и кујна, две спални соби, бања и 2 балкони.

 

Станот се продава целосно опремен, во одлична состојба и е веднаш вселлив.

 

Околу зградата постојат паркинг места кои се слободни за паркирање.

 

За повеќе информации можете да не контактирате на : 078/377-777 ; 071/339-504

 

Код: 22010
Тип на оглас: Се Продава
Град: Скопје
Површина: 83m2
Населено Место: Ѓорче Петров
Прибелешки/Товари: Нема
Фаза: Изграден
Број на соби: 3
Кат/Број на стан: 2/5
Ориентација: Север - Исток

Контактирајте не

Slobodan Jovanoski
Агент