МК

Се продава стан (дуплекс) во близина на Католичка црква, КО Центар 1

1200€
1200€
/m 2

Опис

Се продава стан од 95м2 на ул „Киро Крстевски – Платник“ во близина на Католичка црква.

 

Станот се наоѓа на поткровје и се состои од две нивоа.

Првото ниво е со површина од 60 м2 и се состои од : дневен престој, спална, трпезарија и кујна, бања и балкон.

Второто ниво е со површина од 35 м2 и се состои од : две спални соби и тоалет.

 

Станот е модерно уреден и е одлична инвестициска можност и може да се користи и за живеење и за инајмување (booking, aribnb)

 

Станот се продава како што е на сликите без белата техника.

 

Пред зградата постојат и паркинг места кои ги користат станарите на зградата. Истата се состои од 5 ката и не поседува лифт.

 

Код: 22011
Тип на оглас: Се Продава
Цена по квадрат: 1200 €
Град: Скопје
Површина: 95m2
Населено Место: Центар
Фаза: Изграден
Број на соби: 3

Контактирајте не

Slobodan Jovanoski
Агент

Во денешни услови на КОВИД-19 пандемијата убаво е да се има место каде што ќе може да се погледнат вакви недвижности без било каква изложеност на ризик.